Najnowsze artykuły

Jak sprawić, by sypialnia Twojego dziecka...

Posted on 07/05/2020 by Room to GrowBeds, Bedtime, Decorating tips, Decoration, Uncategorized Dla dzieci ważne jest, abyśmy zrozumieli, jak sprawić, by...

Czytaj Więcej

4 WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE CZYSZCZENIA SYPIALNI DZIECIĘCYCH I DLACZEGO JEST TO NIEZBĘDNE

Koncepcja utrzymania czystości w sypialniach dzieci nie jest nowa i powody, dla których tak się dzieje, wydają się dość oczywiste. Cleanliness jest obok bogobojności gdy mówią ale utrzymywać twój dzieciaka sypialnia schludna robi więcej niż właśnie robić mię spojrzeniu ładniejszemu. Powód być że nieporządna sypialnia może zawierać coś więcej złowieszczego niż po prostu zabawki i ubrania.

Sypialnie dziecięce, które są pokryte zabawkami, mogą mieć w nich ukryte wszelkiego rodzaju zarazki i paskudztwa. Bez względu na to, czy Twoje dziecko ma lego czy Dora Poszukiwacza rozsiane po podłodze, zabawki te mogą powodować rozprzestrzenianie się chorób. Według WebMD, przeziębienie i grypa są łatwo przenoszone przez kontakt, a dzieci są nawet 3 razy bardziej narażone na ich złapanie.

Powodem tego jest fakt, że mają one tendencję do dzielenia się zabawkami z innymi dziećmi, co znacznie zwiększa szansę na zakażenie. Ponadto, maluchy nie mają jeszcze w pełni rozwiniętego systemu odpornościowego, a ich drogi oddechowe są wąskie, więc wirusy łatwiej utknęły w środku. Taką opinię wyraził dr Neil Schachter, dyrektor medyczny opieki oddechowej w Mount Sinai w Nowym Jorku. Człowieka, który jest również autorem Przewodnika Dobrego Doktora na przeziębienia i grypę.

Tak więc, potrzeba utrzymywania w czystości sypialni dziecięcej i mebli dziecięcych jest oczywista. Pytaniem jest, z każdym, kto prowadzi naprawdę ruchliwe życie, jak sprawić, aby jego pokoje pozostały uporządkowane na dobre? W tym artykule przedstawiamy kilka wskazówek, jak to zrobić. Wejdźmy do środka.

Wskazówka pierwsza - angażowanie dzieci

Przekształcanie sprzątania dziecięcych sypialni w zabawę to świetne miejsce na początek, zwłaszcza jeśli zrobisz z nich swój własny kolorowy zestaw do sprzątania. Również uzyskanie ich opinii na temat tego, gdzie powinny znajdować się meble dziecięce w pokoju, pomaga im poczuć się zaangażowanymi. Jeżeli ty przestawiasz ich loft łóżko lub dziecięcy magazyn iść, dostaje one robić głębokiemu czyścić tak, że czują inwestować w rezultat. Gdy widzą czysty teren, który jest rezultatem ich ciężkiej pracy, są mniej skłonni chcieć widzieć to bałagan. Jeśli masz szczęście, mogą nawet chcieć wziąć na siebie odpowiedzialność za utrzymanie go w czystości!

Wskazówka druga - Upewnij się, że wszystko w pokoju ma swój dom

Posiadanie dedykowanego miejsca na wszystko w pokojach dziecięcych jest ważne, aby wasze pociechy wiedziały, dokąd zmierzają. Nie musisz szaleć, oznaczając wszystko etykietą, ale powinieneś zapewnić wystarczającą ilość miejsca do przechowywania wszystkich swoich zabawek. Jeśli jesteś na etapie, na którym jeszcze się nie zdecydowałeś, zapytaj swoje dziecko, gdzie rzeczy mają się znaleźć i trzymaj się ich. Być może miejsce na zabawki miękkie, inne na książki, a jeszcze inne na figurki do zabawy. Ten proces może być tak pomocny w uzyskaniu od dzieci wykupu.

Porada trzecia - codzienna rutyna sprzątania

Nadanie dzieciom rutyny dla ich nawyków związanych z czyszczeniem jest również bardzo korzystne. Stwórzcie listę kontrolną, wyświetlając ją wyraźnie i umieszczając na niej takie przedmioty jak te:

 • Schowaj swoją brudną bieliznę do kosza
 • Czyste buty w szafie
 • Zrób swoje łóżko
 • Usuń z podłogi wszystko, co nie należy.
 • Odłóż wszystkie zabawki z powrotem na swoje właściwe miejsce
 • Powiedz mamie lub tacie, kiedy skończysz, a my przyjdziemy i sprawdzimy.

Zrobienie takiej listy i umieszczenie jej w widocznym miejscu na ścianie oznacza, że ma ona szybki i łatwy punkt odniesienia. Szczególnie dobrze sprawdza się w tym przypadku płyta laminowana i marker do wycierania na sucho, ponieważ rzeczy mogą być dosłownie zaznaczone po zakończeniu pracy.

Wskazówka nr 4 - Głębokie czyszczenie - dla osób dorosłych

Pokoje dziecięce wymagają regularnego, głębokiego sprzątania, aby zapewnić bezpieczeństwo i higienę twoim dzieciom. Istnieją pewne obszary, które muszą być objęte, dla których przedstawiliśmy poniższą listę.

 1. Przetrzyj i zakurz łóżko na strychu lub inne meble dziecięce szmatką i dezynfekującym sprayem czyszczącym.
 2. Odpylać wszelkie meble tapicerowane, takie jak poduszki foteli bujanych lub otomanów, zwilżoną szmatką lub suchą gąbką czyszczącą.
 3. Umyj kubełek na pieluchy i przewijak za pomocą uniwersalnego środka czyszczącego, a także wszelkie produkty dla niemowląt, które są tam przechowywane
 4. Każdy kawałek pościeli na łóżkach dziecięcych, w tym koce, kołdry i poszewki, należy umyć na gorąco. Powinieneś wrzucać poduszki co kilka razy umyć.
 5. Odpylić wszystkie ozdobne przedmioty w dziecięcych sypialniach, takie jak prace plastyczne, zdjęcia i kępki, za pomocą wysuwanej ściereczki do kurzu i ściereczki z mikrofibry.
 6. Wytrzyj szkło środkiem do czyszczenia szkła, pamiętając o długich uderzeniach, aby uniknąć smug.
 7. Odkurzaj lub umyj podłogi, pamiętając o przesuwaniu mebli dziecięcych, gdy to robisz.
 8. Upewnij się, że sprawdzasz za drzwiami szafy, bo tam właśnie mieszkają króliczki kurzu!
 9. Zdezynfekuj kosz na śmieci uniwersalnym środkiem czyszczącym wewnątrz, na zewnątrz i na pokrywie.
 10. Oprawy oświetleniowe z wysuwaną ściereczką do kurzu
 11. Umyć okna za pomocą wycieraczki lub gazety, używając do tego celu płynu do mycia naczyń i wody.
 12. Czyścić za zasłonami i żaluzjami za pomocą odkurzacza lub wysuwanego odkurzacza. W razie potrzeby można także przetrzeć listwy żaluzji gąbką do czyszczenia na sucho.
 13. Zabawki plastikowe należy myć chusteczką dezynfekcyjną, zabawki drewniane ściereczką zwilżoną wodą i płynem do mycia, a wypchane zwierzęta myć w pralce przed osuszeniem ich na powietrzu.
 14. Odkurzcie materac dziecka, a także sprężynę pudełkową. Zalecane jest zastosowanie mocnego ustawienia odkurzacza, a także skierowanie go na obszary z przyciskami lub wgłębieniami.

Może się wydawać, że to dużo pracy, ale zazwyczaj wszystko może być zrobione w godzinę lub dwie i trzeba to robić tylko raz w tygodniu.

Bezpieczeństwo przychodzi pierwsze dla Twoich dzieci

Sypialnie dziecięce mają być jednym z najbezpieczniejszych miejsc dla Twojego dziecka. Korzystając z wymienionych tutaj wskazówek, możesz mieć pewność, że wszystko, co musisz zrobić i wszystko, co jest super bezpieczne i czyste, jest na najwyższym poziomie. Możesz też zaszczepić w swoim maluchu kilka wspaniałych nawyków jednocześnie!