Najnowsze artykuły

Jak sprawić, by sypialnia Twojego dziecka...

Posted on 07/05/2020 by Room to GrowBeds, Bedtime, Decorating tips, Decoration, Uncategorized Dla dzieci ważne jest, abyśmy zrozumieli, jak sprawić, by...

Czytaj Więcej

Bezpieczeństwo przede wszystkim! Lista kontrolna dotycząca bezpieczeństwa mebli dziecięcych w Twoim domu.

To jedna z pierwszych rzeczy, które zdarzają się, gdy stajemy się rodzicami - Zapewnienie bezpieczeństwa naszym dzieciom staje się naszą pracą #1. I nie chodzi tylko o nasze dzieci, ale także o odwiedzanie gości, przyjaciół i sąsiadów. Dla niemowląt i dzieci, niebezpieczeństwa mogą czaić się wszędzie. Ale jest wiele sposobów na zapobieganie wypadkom. Poza fotelikami samochodowymi, kaskami rowerowymi i osłonami na golenie, bez których nie może się obejść żaden współczesny rodzic, są też ważne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa mebli, które zyskują znacznie mniejszy rozgłos. Dzieci zazwyczaj spędzają dużo więcej czasu w domu niż na zewnątrz, więc nic dziwnego, że w domu zdarzają się wypadki. Dobre wieści! Stworzenie bezpiecznego środowiska dla Twoich dzieci nie jest trudne ani kosztowne. Oto lista kontrolna bezpieczeństwa mebli dziecięcych dla Twojego domu i sypialni dziecka.

1. ZAWSZE instaluj urządzenia kotwiczące na wysokich lub ciężkich komodach i regałach na książki.

Uniemożliwiają przewrócenie się telewizorów, komód, regałów lub innych mebli za pomocą urządzeń kotwiących. Do wszystkich komód i regałów (76 cm) i wyższych dostarczamy DARMOWE zestawy antyprzechyleniowe. Bardzo łatwo można je przymocować do ściany.

Należy pamiętać, że zestawy te nie są doskonałym rozwiązaniem zapobiegającym każdemu wypadkowi, dlatego tak ważne jest, abyś i Ty:

  • - Unikaj pozostawiania przedmiotów, takich jak piloty i zabawki, w miejscach, w których dzieci mogłyby ulec pokusie wspinania się po nie.
  • - Cięższe przedmioty należy przechowywać na dolnych półkach lub w dolnych szufladach.
  • - Sprawdź, czy Twoje komody mają blokadę szuflad - istnieją one, aby zapobiec przypadkowemu wyciągnięciu szuflad i spowodowaniu obrażeń. Wszystkie komody są standardowo wyposażone w tę ważną funkcję.
  • - Ustawić telewizory lub ekrany na stabilnej, niskiej podstawie i odepchnąć je jak najdalej do tyłu.
  • - Telewizory lub ekrany należy zawsze mocować do ściany.

2. Sprawdzić bezpieczeństwo łóżka dziecka

  • - Sprawdź, czy szczeliny na podwyższonym strychu lub łóżku piętrowym dziecka, w jego wnętrzu lub wokół niego są mniejsze niż (9 cm) lub większe niż (23 cm). Pamiętaj, aby w tym sprawdzeniu uwzględnić drabinki lub dodatkowe akcesoria. - Upewnij się, że wybrane przez ciebie łóżko ma wystarczającą nośność. Podczas gdy dzieci nie ważą dużo, czasami przyjaciele lub rodzeństwo dodają wagę, więc ta cecha jest bardzo ważna. Sprawdza, czy łóżko ma dużo dobrych jakości listew i pyta czy łóżko zostało przetestowane, aby wytrzymać przynajmniej 400lb wagi.
  • - W przypadku podwyższonych łóżek i łóżek piętrowych należy zmaksymalizować wysokość poręczy bezpieczeństwa dla górnego łóżka. Podczas gdy minimalne przepisy federalne wymagają, aby barierki bezpieczeństwa były (13cm) wyższe niż powierzchnia materaca, zdecydowanie zalecamy szukanie kombinacji łóżka i materaca, która przekracza ten limit. Łóżka i strychy wyposażone są w szynę bezpieczeństwa o wysokości (41 cm), jedną z najwyższych w branży. Pamiętaj, że im wyższy materac, tym niższy jest drążek zabezpieczający, dlatego poszukaj materaca niskoprofilowego, szczególnie do górnych łóżek lub strychów. Łóżko może pomieścić materac o grubości do (28 cm), jednak dla większego bezpieczeństwa zalecamy nie przekraczać (20 cm) na górnej pryczy.
  • - Przy dodawaniu relingów lub akcesoriów należy używać wyłącznie produktów zatwierdzonych przez producenta, aby zapewnić właściwe dopasowanie i maksymalne bezpieczeństwo. - Zawsze upewnij się, że wzdłuż pleców łóżka znajdują się pełnowymiarowe barierki ochronne i upewnij się, że łóżko znajduje się mniej niż (9 cm) od ściany lub więcej niż (23 cm), aby zapobiec ewentualnemu uwięzieniu między łóżkiem a ścianą. - Upewnij się, że łóżka piętrowe są prawidłowo zmontowane, zaprojektowane tak, aby były solidne jak skała i nie "chybotały się". Co miesiąc sprawdzaj połączenia i śruby, aby upewnić się, że łóżka są solidne. W przeciwnym razie - dokręć! - W przypadku mniejszych dzieci upewnij się, że łóżeczka są wyposażone w przednie i tylne barierki zabezpieczające, aby uniknąć upadków. Przełóż maluchy do łóżeczek dziecięcych, zanim będą mogły same wyjść z łóżeczka (większość łóżeczek ma bardzo wysokie poręcze, a upadek z tej wysokości może spowodować poważne obrażenia). - Upewnij się, że nigdzie nie ma ostrych krawędzi ani narożników. Używaj plastikowych osłon narożnikowych, aby zapobiec urazom, jeśli je odkryjesz.

3. Ozdób z myślą o bezpieczeństwie

Unikaj ozdobnych zwieńczeń lub jakichkolwiek akcesoriów, które mogą stwarzać ryzyko uwięzienia, szczególnie na podwyższonych łóżkach. Nigdy nie wieszaj sznurków lub drutu na łóżkach, w których dzieci mogłyby się zaplątać.

4. Uczyć i egzekwować bezpieczne zachowanie

Uważaj, aby nigdy nie zachęcać do niepewnej gry. Upewnij się, że blokujesz dostęp do niebezpiecznych miejsc, a Twoje dzieci są świadome tego, co jest bezpieczne, a co nie.

5. Upewnij się, że powierzchnie i materiały są bezpieczne i wolne od toksyn. 5.

Niechciane chemikalia nie mają miejsca w pokoju dziecka! Dlatego testujemy wszystkie nasze wykończenia i kleje pod kątem zgodności z obowiązującymi normami amerykańskimi, a nawet unijnymi. Wymagamy od naszych dostawców, aby testowali swoje wykończenia w akredytowanych laboratoriach badawczych stron trzecich i dostarczali dokumenty certyfikacyjne, aby to potwierdzić. Ponadto przeprowadzamy coroczne testy tych samych wykończeń w naszych własnych laboratoriach akredytowanych przez stronę trzecią w celu podwójnej weryfikacji.

Mamy nadzieję, że te wskazówki dotyczące bezpieczeństwa mebli dziecięcych poprawią konfigurację sypialni dziecka.