Najnowsze artykuły

Jak sprawić, by sypialnia Twojego dziecka...

Posted on 07/05/2020 by Room to GrowBeds, Bedtime, Decorating tips, Decoration, Uncategorized Dla dzieci ważne jest, abyśmy zrozumieli, jak sprawić, by...

Czytaj Więcej

Czy wasze dzieci są gotowe na łóżka piętrowe?

Czy to się stało? Czy twoje dzieci zaczęły błagać cię o łóżka piętrowe? Cóż, na pewno nie jesteś sam! Łóżka piętrowe są praktyczne i funkcjonalne dla wielu wspólnych sypialni. Ale jak możesz być pewien, że są gotowe na tę zabawną aranżację spania? Weź to od jednego z naszych najbardziej doświadczonych ekspertów w zakresie łóżek piętrowych (tak, mamy ich całkiem sporo!) Oto kilka wskazówek, które możesz wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji!

1. Space Saver

Łóżka piętrowe to świetny sposób na oszczędność miejsca - w jednym pokoju można łatwo przespać 2, 3, a nawet 4 dzieci, podczas gdy każdy ma jeszcze komfort i przestrzeń własnego łóżka. To może uwolnić przestrzeń dla bardzo potrzebnego pokoju gościnnego lub pokoju zabaw. Ale zanim skorzystasz z okazji, zastanów się, czy dzieci mają podobne plany i czy ich nawyki sypialne nie będą się nawzajem zakłócać. Aby upewnić się, że wszyscy są dobrze wypoczęci, starsze dzieci będą musiały zgodzić się na przestrzeganie potrzeb najmłodszych - zgaszenie światła o odpowiedniej porze, brak muzyki i elektroniki - aby każdy mógł dobrze wypocząć w nocy.

2. Bezpieczeństwo przede wszystkim

Jeżeli ty wciąż masz dzieci lub maluchy w domu, upewnij się, że górna prycza pozostaje poza zasięgiem. Podczas gdy bardzo wysokie barierki bezpieczeństwa (nasze są pełne 14") i schody lub drabinki z poręczami to świetny sposób na uczynienie pryczy wyjątkowo bezpieczną, musisz mieć strategię, która uniemożliwi małym dzieciom wspinanie się na nią. Niektóre osoby decydują się na zdejmowanie prostej drabiny w ciągu dnia lub na korzystanie z dolnego łóżka tylko do momentu, gdy najmłodsze rodzeństwo udowodni, że potrafi bezpiecznie obsłużyć wspinaczkę. Bez względu na wiek dzieci, nigdy nie należy akceptować lub pozwalać na zabawę konną na łóżku piętrowym. Więc "bawcie się" bezpiecznie - albo nie ma łóżka piętrowego!

3. Opcje łóżka

Jeśli nie jesteś pewien, czy najmłodsza osoba poradzi sobie z podwyższonym łóżkiem, rozważ pryczę, którą można podzielić na 2 łóżka. W ten sposób możesz najpierw ustawić łóżka na podłodze i ułożyć je w stos dopiero wtedy, gdy masz całkowitą pewność, że twoje dzieci są gotowe.

4. Przydziel kwartały snu

Tradycyjna prycza będzie miała miejsce tylko dla jednej na górze - upewnij się więc, że wszyscy wiedzą o tym z dużym wyprzedzeniem, aby zapobiec walce o górną pryczę. A jeśli dzieci nie mogą się zgodzić? Może warto rozważyć narożny strych lub pryczę, która łączy w sobie 2 podwyższone łóżka w jednym rogu pokoju. Jest to nie tylko świetny sposób dla obu dzieci na zdobycie "górnej pryczy", ale również na wykorzystanie przestrzeni pod spodem do nauki, przechowywania lub wylegiwania się.

zrobić zakupy w triathlonie

5. Wspinaj się wygodnie

Ten jest dla ciebie, rodziców i dziadków: Czy możesz ufać swoim dzieciom, że ich prycza jest schludna i uporządkowana? Zwłaszcza na górze! Jeśli nie, być może będziesz musiał wspiąć się tam na górę, żeby zrobić łóżko i zapewnić sobie odpowiednie utrzymanie zdrowia i higieny ;) Tak więc - upewnij się, że sposób wchodzenia na górną pryczę jest również wygodny dla Ciebie, ponieważ nie tylko dzieci będą się tam wspinać. Polecamy schody, jeśli chcesz mieć pewność, że każdy z nas z łatwością i komfortem wejdzie na górę i zejdzie na dół.

Czy wiesz, że niskoprofilowy materac (5") nie tylko maksymalizuje wysokość poręczy i wysokość nad głową w górnej i dolnej pryczy, ale także znacznie ułatwia układanie prześcieradeł na górnej pryczy, ponieważ jest lżejszy i bardziej elastyczny, a przez to łatwiejszy do podnoszenia na końcach i w narożnikach.