Najnowsze artykuły

Jak sprawić, by sypialnia Twojego dziecka...

Posted on 07/05/2020 by Room to GrowBeds, Bedtime, Decorating tips, Decoration, Uncategorized Dla dzieci ważne jest, abyśmy zrozumieli, jak sprawić, by...

Czytaj Więcej

Zabawne wskazówki dotyczące oświetlenia pokoju dziecięcego

Jasne, możesz zostawić nudne światło kuli ziemskiej w suficie, a twoje dzieci prawdopodobnie nigdy nie zauważą, że oświetlenie w ich pokoju nie jest niczym szczególnym. LUB możesz wykorzystać swoją kreatywność i stworzyć wspaniałe oświetlenie, które pomoże rozwinąć wyobraźnię dzieci. To ostatnie brzmi dla nas jak całkiem niezły plan, czyż nie zgadzasz się? Jak każdy właściciel domu wie, oświetlenie jest nieodłączną częścią tego, by dom poczuł się jak w domu. Od oświetlenia otoczenia sypialni po oświetlenie toru kuchennego, świat jest naprawdę twoją ostrygą, jeśli chodzi o znalezienie odpowiedniego oświetlenia dla twoich specyficznych potrzeb i stylu.

Podczas gdy wiele osób koncentruje swoje wysiłki w zakresie oświetlenia na sypialni, salonie i kuchni, ważne jest, aby nie zapominać o swoich najmłodszych. Jasne, ich oko do projektowania prawdopodobnie jeszcze się nie rozwinęło, ale to nie znaczy, że nie zasługują na zabawę i wyjątkowe oświetlenie w ich sypialni. Dzięki ruchowi "zrób to sam" w pełnej krasie, istnieje mnóstwo różnych sposobów na stworzenie zabawnego, inspirującego i użytecznego oświetlenia w pokoju dziecka. Jest coś wyjątkowego i specjalnego w oświetleniu, ponieważ pozwala na zmianę wyglądu i nastroju pokoju za pomocą przełącznika, dosłownie.

Podczas dekorowania pokoju dziecka, ważne jest, aby wziąć pod uwagę oświetlenie na każdym etapie procesu. Poświęcając czas na zintegrowanie oświetlenia pasującego do motywu pokoju lub ogólnego schematu dekoracji, będziesz w stanie stworzyć ekscytującą, korzystną i zabawną atmosferę dla przestrzeni swojego dziecka.

Poniżej znajduje się seria wskazówek dotyczących oświetlenia, które pomogą Ci stworzyć magiczną krainę rozrywki, od zachęcania do czytania i przestojów lub odrabiania pracy domowej.

Pierwsze wskazówki dotyczące oświetlenia:

Poznaj różne rodzaje oświetlenia

Pierwszym krokiem do znalezienia odpowiedniego oświetlenia do pokoju dziecka jest zrozumienie podstawowych typów oświetlenia, które są następujące:

  • Oświetlenie otoczenia - Ten rodzaj oświetlenia jest używany do tworzenia przyjemnej, pielęgnującej poświaty, która będzie sprzyjać uczuciu relaksu i spokoju. Najczęstszym sposobem na stworzenie tego nastroju są oprawy sufitowe.
  • Oświetlenie zadaniowe - Jest to ważne dla pokoju dziecka, ponieważ jest to rodzaj światła, które będzie oświetlać konkretne czynności, takie jak czytanie czy odrabianie lekcji. Poszukaj gzymsów lub zabawnych lamp, które mogą być włączane i wyłączane w czasie wolnym, aby stworzyć ten rodzaj oświetlenia.
  • Oświetlenie akcentujące - Ten rodzaj oświetlenia jest zwykle używany do podkreślenia różnych elementów projektu. Chociaż dzieci mogą nie przejmować się tak bardzo oświetleniem akcentującym, stanowi ono świetną okazję, aby umieścić oświetlenie punktowe na konkretnym dziele sztuki, nagrodzie lub innym punkcie centralnym.

Drugie wskazówki dotyczące oświetlenia:

Weź pod uwagę bezpieczeństwo

Teraz, gdy rozumiesz, czym są różne rodzaje oświetlenia, nadszedł czas, aby przejść dalej. Zanim zrobisz cokolwiek innego, ważne jest, abyś zawsze miał na uwadze bezpieczeństwo podczas zakupów oświetlenia. W zależności od wieku dzieci, unikaj opraw, które mogą się zepsuć i stanowić zagrożenie dla dzieci. Wybieraj lampy drewniane nad szkłem lub ceramiką i rozważ oświetlenie wnękowe w miejsce opraw ściennych, zwłaszcza jeśli w Twoim domu są mali chłopcy!

3. Wskazówki dotyczące oświetlenia:

Pomyśl o lampkach nocnych

Wiele dzieci boi się ciemności, która jest w 100% normalna. Mając to na uwadze, upewnij się, że używasz świateł nocnych w sposób, który sprawi, że Twoje dzieci będą czuły się swobodnie i zapewni im wskazówki do łazienki lub drzwi do ich sypialni. Wiele dzieci woli spać z miękkim oświetleniem, które można łatwo wprowadzić za pomocą świateł LED na suficie.