Najnowsze artykuły

Jak sprawić, by sypialnia Twojego dziecka...

Posted on 07/05/2020 by Room to GrowBeds, Bedtime, Decorating tips, Decoration, Uncategorized Dla dzieci ważne jest, abyśmy zrozumieli, jak sprawić, by...

Czytaj Więcej

Czy materac z pianki z pamięcią jest odpowiedni dla mojego dziecka?

Wybór odpowiedniego materaca dla Twojego dziecka nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza jeśli jest to jego pierwsze "dorosłe" łóżko. Wydaje się, że w dzisiejszych czasach wielu dorosłych decyduje się na łóżka z pianki z pamięcią dla siebie, ale co z naszymi maluchami? W ostatnich latach wiele się mówi o zaletach materaca z pianki memory foam w porównaniu z tradycyjnymi materacami wewnętrznymi - zarówno dla naszego ciała, jak i harmonogramu snu. Wraz z tą zmianą w kierunku pianki z pamięcią przychodzą pytania o bezpieczeństwo - i stosowność - łóżka z pianki z pamięcią dla dzieci. Biorąc pod uwagę fakt, że dzieci śpią dłużej i głębiej niż dorośli, absolutnie konieczne jest, aby opierały swoje małe główki na wysokiej jakości materacu wspomagającym. Co więcej, wysokiej jakości materac jest ogromnym czynnikiem decydującym o tym, czy dziecko dobrze śpi i budzi się wypoczęte i gotowe do podboju dnia.

Podczas gdy niewątpliwie istnieje wiele różnych opcji, jeśli chodzi o dobór materaca dla dziecka, dziś skupimy się na zaletach pianki pamięciowej. Podczas gdy toczą się dyskusje na temat tego, czy pianka pamięciowa jest dobra dla niemowląt i małych dzieci, panuje ogólna zgoda co do tego, że starsze dzieci i nastolatki z pewnością mogą czerpać korzyści z pianki pamięciowej, bez obaw.

Czym jest Pianka z pamięcią (Memory Foam)?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale w rzeczywistości pianka pamięciowa została opracowana przez NASA w odpowiedzi na zapotrzebowanie na materiał piankowy, który mógłby formować się na ciało człowieka, a następnie odbijać się od pierwotnego kształtu. Od czasu pierwszego wprowadzenia, pianka z pamięcią okazuje się być realną opcją, jeśli chodzi o materace, dla osób w różnym wieku i wykonujących różne zawody. Wykonane z pianki poliuretanowej, materace z pianki z pamięcią reagują na nacisk i ciepło, dostosowując się do ciała w czasie leżenia. Podczas gdy te właściwości dopasowujące ciało są pożądane dla osób dorosłych, właściwości te mogą być w rzeczywistości dość niebezpieczne dla niemowląt i małych dzieci.

Korzyści z materaca z pianki z pamięcią

Jeśli szukasz wspierającego i długotrwałego materaca dla swojego starszego dziecka lub nastolatka, pianka z pamięcią jest wspaniałym rozwiązaniem. Niektóre z największych zalet tego typu materaca to m.in:

Kontury ciała - Jak wspomniano wcześniej, materace z pianki z pamięcią kształtują się aktywnie na ciało w odpowiedzi na ciepło i ucisk. Stanowi to duże wsparcie i pomaga równomiernie rozłożyć ciężar ciała.
Bez alergii - Innym powodem, dla którego pianka z pamięcią może być właściwym wyborem dla Twojego dziecka, jest fakt, że jest ona wolna od alergii. Ten rodzaj materac, wykonany z pianki poliuretanowej, jest pełen włókien, które w rzeczywistości zapobiegają gromadzeniu się roztoczy kurzu powodujących alergie wewnątrz łóżka.
Pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała - Pianka z pamięcią wspomaga prawidłowe ułożenie kręgosłupa w pozycji leżącej, co jest ogromną korzyścią dla dorastających dzieci.
Niezwykle trwały - Wreszcie, materace z pianki z pamięcią są jednymi z najtrwalszych na rynku. W rzeczywistości wiadomo, że wytrzymują one znacznie dłużej niż przeciętne materace wiosenne, co czyni je wspaniałą opcją dla dorastających dzieci.