Najnowsze artykuły

Jak sprawić, by sypialnia Twojego dziecka...

Posted on 07/05/2020 by Room to GrowBeds, Bedtime, Decorating tips, Decoration, Uncategorized Dla dzieci ważne jest, abyśmy zrozumieli, jak sprawić, by...

Czytaj Więcej

TOP 5 NAJLEPSZYCH TYPÓW MATERACÓW DLA TWOICH DZIECI

Ile dokładnie snu potrzebują dzieci każdej nocy? To jest pytanie, nad którym każdy rodzic musiał się zastanawiać.

Aby być wypoczętym i pełnym energii na cały dzień zabawy lub nauki, dzieci potrzebują znacznie więcej snu niż dorośli, aby to osiągnąć. Aktualne wytyczne zalecają, aby 3-5-latkowie spali 11-13 godzin na dobę, a 6-9-latkowie spali 10-11 godzin na dobę, zgodnie z wytycznymi Instytutu Badań nad Dziećmi Murdocha.

Właściwe wsparcie dla rosnących organizmów

Spanie na odpowiednim materacu jest jednym z istotnych czynników, które sprawią, że dzieci będą budzić się wypoczęte każdego ranka. Szukając idealnego rozwiązania do spania dla Twoich dzieci, rodzice powinni wziąć pod uwagę system nośny i wytrzymałość materaca.

Z szeroką gamą materaców do wyboru, jak zdecydować się na odpowiedni dla swoich dzieci? Nie martw się, wybraliśmy pięć najlepszych typów materaców dla Twoich dzieci. Po przeczytaniu tego przewodnika o wiele łatwiej będzie zawęzić poszukiwania.

1. Pianka pamięciowa materac dziecięcy

Ten typ materaca jest popularny, ponieważ stopniowo dopasowuje się do ciała dziecka podczas snu. Jest to świetny wybór, jeśli szukasz dobrego oparcia i wygody. Oferuje również dobre wsparcie ramion i bioder, jeśli śpią na swoich bokach.

Inną zaletą materaców z pianki z pamięcią jest to, że zawierają one kilka warstw pianki odpornej na tendencję do zwisania w środku, co eliminuje potrzebę rutynowego obracania materaca. Dodatkowo, ten typ materaca jest również bardziej opłacalny w porównaniu z droższymi opcjami sprężyn lateksowych i kieszonkowych. Wadą pianki z pamięcią jest możliwy zapach, który może się pojawić - więc nie zapomnij o regularnym wietrzeniu materaca, jeśli zdecydujesz się na ten wybór!

2. Lateks materac dziecięcy

W materacach lateksowych zamiast pianki z pamięcią stosuje się piankę lateksową. Odpowiada ona ciału, zmniejsza nacisk na mięśnie i krążenie, a w materacach stosowane są trzy różne rodzaje lateksu:

  • lateks100% naturalny - wykonany w 100% z naturalnej gumy lateksowej
  • Lateks naturalny - wykonany w 85% z lateksu kauczuku naturalnego i 15% z lateksu syntetycznego
  • Czysty lateks - wykonany w 20% z lateksu z kauczuku naturalnego i 80% z lateksu syntetycznego

Najdroższy rodzaj materaca lateksowego, o prawdopodobnie najbardziej "luksusowym" odczuciu, wykonany jest w 100% z lateksu. Materiał ten oferuje również różny stopień twardości i pluszowości, aby pomieścić małe dzieci, które śpią na boku, plecach lub brzuszku. Doskonała opcja dla tych, którzy często podrzucają i odwracają się w łóżku. Ten materac typ może być droższy i waży więcej niż inne typy, ale inny niż te, ja ma żadny prawdziwych downsides.

3. Kieszonkowa sprężyna materac dziecięcy

Kieszonkowy materac sprężynowy ma każdą ze swoich sprężyn (może być ich tysiące) zamkniętą indywidualnie w kieszeni z materiału lub tkaniny. W związku z tym wszystkie sprężyny nie kurczą się na raz podczas ruchu lub obracania się na łóżku.

Ogólną zasadą w systemach cewek kieszonkowych jest to, że im więcej cewek, tym bardziej czuły i sterowany ruchem jest materac, jednocześnie zapewniając wsparcie. To bezpośrednio przekłada się na większy komfort. Ja jest także znacząco rozważać piankową jakość która zawija wokoło zwojów system - jeżeli jakość no jest dobra, twój dzieciaki mogą znajdować łóżko niewygodnego.

4. Materac dla dzieci z pianki żelowej

Żelowe materace z pianki zostały pierwotnie zaprojektowane tak, aby poprawić przepływ powietrza, uwolnić uwięzione ciepło i pomóc śpiącym utrzymać komfort przez całą noc. Należy jednak pamiętać, że dla każdego jest to coś innego, a kilka ostatnich badań wykazało, że zależy to od jednostki. Zwróć uwagę, że jeśli Twoje dzieci mają tendencję do spania w ciepłym lub gorącym miejscu, powinno być mniej uwagi na żel, a zamiast tego na rodzaj materaca.

5. Wewnętrzna hybryda pianki z pamięcią wewnętrzną materac dziecięcy

Hybrydowe materace są teraz zdecydowanie w środku, ponieważ przynoszą to, co najlepsze z dwóch światów. Materac hybrydowy to tak naprawdę tylko połączenie dwóch materiałów, a w tym przypadku są to wewnętrzne sprężyny i pianka. Kluczową zaletą jest precyzyjne podparcie dokładnie tam, gdzie ciało potrzebuje go najbardziej, tak jak dopasowuje się do formy. Kolejną zaletą jest to, że dodatek pianki sprawia, że jest on bardziej komfortowy dla Twoich dzieci.

Etykietowanie hybrydowe może czasem być niejednoznaczne co do tego, jakie materiały są rzeczywiście w środku. Ten typ materaca hybrydowego nie jest jedyną hybrydą na rynku, a aby znaleźć odpowiedni, być może trzeba będzie przeprowadzić kilka badań, aby dowiedzieć się w hybrydzie jest rzeczywiście to, czego twoje dzieci potrzebują do snu.